Yiyecek ve İçecek

SHEBA RESTAURANT

Restoran; havuz manzarasının getirdiği serinlik ile birlikte pergolelerin gölgesinde kalmaktadır. Alaçatı Beach Resort & Spa, restoran bölümünü kendi bünyesinde tutarak çok özel menüsü ve “Sheba Restaurant” ismi ile işletmeye açtı. Dünya mutfağının en zor ama en lezzetli mutfağını misafirlerin hizmetine sunarken, Çeşme’nin en lezzetli menüsüne sahip olma iddiasını, müşterilerinden aldığı olumlu eleştiriler ile pekiştirdi.

Alaçatı Beach Resort & Spa içinde Çark Koyunda açılan, kendine ait geniş özel plajı bulunan Sheba Restaurant, Alaçatı 11 Beach Bar ile de hem gündüz hem gece hizmet vermektedir. Havuzbaşı Kuyu Bar’ı, White Lounge Restaurant ve Beach Bar’ı, 600 m2 ahşap platform üzerine kurulu Deck Beach Restaurant ve Bar’ı ve 1000 kişilik kapasitesi ile hizmet veren Alaçatı 11 Beach Club huzur ve eğlenceyi bir arada tutuyor. Çok özel yaptırılmış gazeboları, sadece ahşap şezlongları, özel şemsiyeleri ile farklı hizmet sunuyor.

Zengin köy kahvaltısı otel konuklarına restoranda sunulmaktadır. Akşamları A’la Carte Restoran olarak hizmet verilmekte olup, akşam menüsü Akdeniz Mutfağı ağırlıklıdır. Yemek meydanı havuz alanı ile görsel olarak birleştirilmiştir. Gündüzleri restorandan havuz çevresine hizmet verilmektedir.

Yaz tatilinizin tamamını Alaçatı’da, Alaçatı Beach Resort & Spa içinde geçirebilirsiniz. Plajı ve turkuaz rengi pırıl pırıl denizi, spor aktiviteleri, lezzetli yemekleri ve gece eğlencesiyle Sheba Restaurant ve Beach Bar, misafirlerine evdeki rahatlığı sunuyor. Yazları Avrupa ve Dünya windsurf şampiyonalarına ev sahipliği yapmasının yanı sıra kite sörf, optimist kursları, motorlu su sporları, plaj voleybolu Alaçatı 11’in olmazsa olmazları.

Alaçatı’ya özel birbirinden farklı değişik aromalı frozenları yudumlayabilirsiniz veya günün yorgunluğunu atmak için özel localarda kendinize Uzakdoğu masajı yaptırabilirsiniz.